איך לחסוך בעת טיול בקברי צדיקים בארץ ובחול

30 בספטמבר 2020

טיול בקברי צדיקים

טיול בקברי צדיקים

בשנים האחרונות ניתן לראות כי מגמת הטיולים אל קברי צדיקים הולכת ותופסת תאוצה. בדור שמתקשה לראות את האור לקברי צדיקים ישנה חשיבות רבה. הם פותחים את הלב, ממלאים אותו באור וקדושה ומטעינים אותנו באנרגיות חדשות. נוכל להגיע לשם על מנת לבקש את כל שעל ליבנו, להיות בקרבתם או סתם לפרוק את אשר יושב לנו על הלב. לכל צדיק ישנן הסגולות המיוחדות שלו למשל רבי יונתן בן עוזיאל אשר קבור בעמוקה שכל מה שקשור במציאת זיווג מיוחס אליו או רבי מאיר בעל הנס שכשמו כן הוא מסוגל לניסים גדולים מעבר לטבע.

טיולים מאורגנים

לעיתים אתם מעוניינים לבקר במספר קברי צדיקים אך הדבר לא מתאפשר לכם בצורה עצמאית, לכן קיימת אפשרות של טיולי קברי צדיקים מאורגנים. ישנן חברות רבות המציעות אפשרויות כגון אלו, הן טיולים בקברי צדיקים בארץ והן טיולים בחו"ל. כאשר אנו בוחרים את הטיול חשוב שנשים דגש על מספר דברים. תחילה חשוב מאוד להבין מה בדיוק המטרה של הטיול שלנו, האם זהו רק טיול חוויתי או שאנו מעוניינים להגיע אל ציונים ספציפיים המתאימים לנו. חישבו האם אתם מעוניינים בערך נוסף מעבר לביקורים עצמם, כלומר האם תסתפקו רק בהסעה או שאתם רוצים גם הדרכה. רק לאחר שתחליטו מהם העקרונות החשובים לכם במהלך הטיול תוכלו לבחור מי ילווה אתכם באופן הברור ביותר.

דרכים יעילות לחסוך

טיולים אל קברי צדיקים דורשים מאיתנו השקעה כלכלית מסוימת. גובה הסכום תלוי כמובן במספר גורמים בניהם משך הטיול, מספר הציונים בו תבקרו, ההסעה וכן הארוחות הכלולות. על מנת לצמצם את העלויות יש תחילה לחשוב מה חשוב עבורכם יותר ומה פחות. השקיעו מחשבה בתקציב אותו אתם מוכנים להשקיע ולאחר מכן בדקו אלו מקומות יתנו לכם את התמורה הטובה ביותר עבור סכום זה. ישנם מספר דרכים להוזיל את העלויות כמובן שהדרך הראשונה היא המזון. מארגני טיולים רבים משקיעים כסף רב בארוחות המסופקות במהלך הטיול ועל כן מחירו של הטיול עולה בצורה משמעותית, במידה ותוכלו להצטייד במזון מהבית מחירו של הטיול יצומצם. בנוסף, גם במידה ואתם מעוניינים בהדרכה במהלך הטיול תוכלו לבחור בהדרכה שמחירה מתאים לכיס הפרטי שלכם.

המלצות לביקורים

צפון הארץ מלא בקברי צדיקים שהתגלו על ידי האר"י הקדוש. תוכלו לבקר בקברו של רבי שמעון בר יוחאי, רבי עקיבא ורחל, הרמח"ל ועוד. אחד המקומות המיוחדים ביותר הוא קברו של רבי מאיר בעל הנס עליו נאמר שזכותו מגינה על עם ישראל. זוהי הסיבה שגם הציון שלו הוא ייחודי כיוון שהוא מעומד ולא שוכב. אנו, באור התורה שמנו לעצמנו לחשיבות עליונה לדאוג הן למקום הקבורה של רבי מאיר והן לכל מי שבא לבקר בו. במידה והחלטתם להגיע אל קברי צדיקים בצפון בואו אל רבי מאיר ותהנו גם מהכנסת אורחים נהדרת וגם מישועות גדולות.

השאר תגובה

דילוג לתוכן