איך למצוא קורס שחיטה איכותי במחיר תחרותי

22 באפריל 2020

שחיטת בהמות ועופות הוא דבר בעל חשיבות רבה בהלכה היהודית. כל יהודי מצווה לאכול בשר בהמה או עוף כשר וחלק מהכשרות של הבשר בהתאם להלכה היהודית, כרוך בפעולת השחיטה. כלומר, בשר כשר של בהמה או עוף חייב לעמוד בתנאים ספציפיים מאוד הנוגעים לסוג הבשר שמותר לאכול ואופן השחיטה של הבשר המותר לאכול. על מנת שבשר יחשב ככשר, עליו להיבדק על ידי שוחט ובודק מוסמך וכן, מלבד תהליך השחיטה והבדיקה, עליו לעבור תהליך השרייה, מליחה והדחה בהתאם לדין תורה. רק בשר שעבר את כל השלבים הנדרשים על פי שחיטה כדין תורה, יחשב כבשר כשר. אם אתה חש שיש לך את היכולת והרצון לעסוק בתחום השחיטה, קורס שחיטה הוא בדיוק הדבר הנכון עבורך.

שחיטה בישראל

בישראל, שחיטה של בהמות ועופות מתבצעת בבית מטבחיים מסודרים, בליווי ובפיקוח של וטרינר כמובן. אנשי המקצוע שהוסמכו לבצע את השחיטה עצמה, מהווים חלק מקוו הייצור כולו והתפקיד שלהם מסתכם בהולכה וכמובן, בהבאת סכין השחיטה על צוואר הבהמה או העוף, במקום הנכון והרלוונטי בהתאם לשחיטה יהודית כשרה, על פי ההלכה. חשוב לדעת ששאר מלאכת השחיטה כגון: מריטת הנוצות בעוף, מליחת הבשר ועוד, לא תתבצע על ידי השוחט כי אם תתבצע על ידי אנשי המקצוע האחרים בבית המטבחיים. רמת הכשרות של כל סוג בשר, תקבע בהתאם לכמות השחיטות אשר מבצע השוחט בדקה וכן, בהתאם לכמות הבדיקות הנערכות לבהמה לאחר השחיטה. כיום כאמור ניתן למצוא בשר כשר בדרגות כשרות שונות והכל בהתאם לשוחט ולבית המטבחיים.

קורס שחיטה – במה מדובר?

קורס שחיטה הוא קורס אשר במסגרתו לומדים תלמידים את כלל הלכות השחיטה והטריפות באופן תאורטי וכן, עוברים הכשרה מעשית בכל תחומי השחיטה. במסגרת קורס שחיטה כלל התלמידים יתנסו בהעמדת הסכין לצורך שחיטה כשרה למהדרין, בבדיקות השונות הנדרשות עבור הכשרת בהמה או עוף כגון: בדיקת צומת הגידים, בדירת הריאות בבהמה וכן, בפירוק הבהמה, בהפשטה שלה, בהכשרת הבהמה למליחה וצליה, בלימוד הניקור הקדמי בבהמה ועוד. בקורס שחיטה לומדים גם על המבנה האנטומי של הבהמה. בסיום הקורס התלמידים ידרשו לעבור מבחן מעשי בשחיטה על מנת לקבל את התעודה המסמיכה אותם לעסוק בתחום השחיטה.

כיצד תבחרו קורס שחיטה במחיר משתלם?

ניתן למצוא כיום סוגים שונים של קורסים העוסקים בתחום השחיטה. כל קורס מוצע לרוב במחיר אחר בהתאם לפרמטרים שונים העומדים על הפרק. אם אתם מחפשים מצד אחד קורס שחיטה מקצועי אשר יסייע לכם להיות שוחטים מוצלחים ומצד שני, קורס במחיר תחרותי, חשוב מאוד לבחון בכל פלטפורמה העומדת על הפרק, מהם המחירים של קורסים לשחיטה במקומות כאלה ואחרים. לאחר שתבדקו באופן מדוקדק את כל מה שצריך לדעת אודות קורס השחיטה ומחירו, תוכלו לבחור בקורס הטוב והמשתלם ביותר עבורכם.

המאמר נכתב באדיבות מרכז דעת – הינו המרכז התורני הגדול בארץ ובעולם

השאר תגובה

דילוג לתוכן