האם ניתן להיגמל מאלכוהול?

14 בדצמבר 2016

התמכרות לכל סוג של חומר עלולה להיות קשה ביותר ולהפריע למהלך החיים הנורמלי

אנשים רבים סובלים מהתמכרויות שונות- התמכרות לאוכל, התמכרות למין, התמכרות לסוכר, התמכרות לסמים התמכרות לאוננות ועוד, כאשר כלל ההתמכרויות מתאפיינות באותו מצב- יצירת תלות בגורם חיצוני אשר מפריעה למהלך החיים התקין. אחת ההתמכרויות הנפוצות ביותר הינה התמכרות לאלכוהול, אשר הינה בעלת השפעות שליליות על כל גורמי החיים של הסובלים ממנה, ולכן חשוב לדעת כיצד ניתן להיגמל מאלכוהול ומדוע זה חשוב.

אז האם ניתן להיגמל מאלכוהול, מדוע זה חשוב וכיצד עושים את זה?

  • מדוע חשוב להיגמל מאלכוהול: כמו כל התמכרות, גם לאלכוהול ישנה השפעה רחבה ביותר על חיי המכורים אליו, אשר נוגעת בכל תחומי החיים שלהם- התחום הכלכלי, האישי, הבריאותי ועוד. כאשר מתמכרים לאלכוהול, אנו רואים בראש ובראשונה פגיעה בתפקוד היומיומי, אשר מובילה לבעיות חברתיות ואישיות רבות ומכניסה את המכור למעגל בו ללא האלכוהול הוא לא מסתדר מבחינה חברתית ולכן הוא צורך עוד אלכוהול. כמו כן, אנו רואים פגיעה חמורה מבחינה בריאותית בשל הנזק הנרחב שהאלכוהול גורם לגוף, כאשר אנשים רבים מגיעים למצבים מסכני חיים בשל התמכרות זו.
  • האם ניתן להתמודד עם התמכרות לאלכוהול: כיום רוב האנשים יודעים כי ישנן דרכים להתמודד עם התמכרות באלכוהול, אולם הבעיה הינה אי המוכנות של המכורים לעבור את התהליך הנדרש, וכן הציפייה שלהם להיגמל מההתמכרות תוך פרק זמן קצר ביותר במידה ויסכימו להיכנס לתהליך. לאור האמור, בכדי שניתן יהיה באמת להיגמל מאלכוהול, יש להיות בעל המודעות לכך שמדובר בתהליך קשה וארוך, אשר אינו קל לכל מי שעובר אותו, אולם בסופו של דבר הוא יוביל לתוצאות אשר יוכלו לסייע למכור להתמודד עם הבעיה שלו ולהשתלב בחיי נורמטיביים שוב.
  • כיצד נגמלים מאלכוהול: כיום ישנן כמה דרכים בהן משתמשים בכדי לסייע לאנשים להתמודד עם התמכרות לאלכוהול, וכן מספר מכוני גמילה מאלכוהול אשר מתמחים בתחום זה. להתמכרות לאלכוהול כמה פנים, ולכן יש לטפל בה בכמה דרכים ולעשות שימוש בטיפול משולב בכדי לראות תוצאות. לאור האמור, בפן הרגשי של ההתמכרות מטפלים בעזרת טיפולים קבוצתיים, פסיכולוגיים או טיפולים אחרים בתחום הנפש. בצד הפיזי של ההתמכרות מטפלים בעזרת פעילות גופנית מגוונת ולעיתים אף תרופות, וכן מטפלים בעצם בצורה שונה בכל אחת מסיבות ההתמכרות עד לפתירת כולן.

בהחלט ניתן לעבור גמילה מאלכוהול, אולם צריך סבלנות ומוכנות לעשות תהליך

גמילה מאלכוהול אינה קלה כלל, אולם היא משנה את חייהם של מכורים לאלכוהול בצורה משמעותית ויכולה לא רק להחזיר אותם למסלול חיים רגיל, אלא לעיתים אף להציל את חייהם, אולם בכדי שהיא תצליח יש להיות בעל המוכנות לעבור את תהליך הגמילה הארוך והקשה, ובעל הרצון לשפר את המצב הקיים ולעשות שינויים בדרך החיים אותה בחר אותו אדם.

השאר תגובה

דילוג לתוכן