הסכמי ממון

איך לחתום על הסכמי ממון לפני החתונה מבלי לגרום לקרע בין בני הזוג?

21 בפברואר 2018

למרות שמדובר בעניין שכבר הפך להיות נפוץ ופופולארי מאוד, עדיין הסכמי ממון הם עניין רגיש יחסית שרבים מנסים להימנע מלהיכנס אליו בכלל. נושא החתימה על הסכמי ממון יכול להרתיע זוגות רבים, גם את הצד המבקש לחתום על ההסכם, מחשש לפגוע בצד השני, וגם הצד השני שפעמים רבות נפגע מעצם העניין ומרגיש כאילו לא סומכים עליו ובמערכת היחסים הזו ישנו צד שחושב על הסוף עוד לפני שבכלל הכל התחיל.

ובכן, צורת המחשבה הזו שגויה. היום אנו חיים בעידן בו גירושין הינו עניין נפוץ מאוד, ובניגוד לעבר מדובר בנושא הרבה יותר מקובל. זוגות רבים אשר מגיעים לגירושין ללא הסכם ממון ונאלצים לחלוק ברכוש לעיתים מגיעים למצב בו אחד מהצדדים מפסיד נכסים ורכוש רב מאוד, אפילו אם עברו רק כמה חודשים בודדים מהחתונה בלבד.

לכן, למרות אי הנעימות, חשוב מאוד לחתום על הסכמי ממון ולא לוותר על כך, ואיך תעשו זאת בקלות? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם:

  • שמרו על הזכויות של הצד השני – אם אתם רוצים להגיע למצב בו אתם חותמים על הסכם ממון מבלי לגרום לקרע ביניכם לבין בן או בת הזוג שלכם, חשוב מאוד לנסח הסכם ממון אשר מגן גם על הצד השני בזמן הגירושין. אל תנסו להגיע עם הסכם ממון אשר שולל לחלוטין את הזכויות של הצד השני, זה יפגע בו ועלול לגרום לו לא להסכים כלל להסכם, גם במקרה של ביטול הנישואין.
  • כבדו את הצד השני – כאשר אתם מבקשים מבן או בת הזוג שלכם לחתום על הסכמי ממון, אל תקבעו להם עובדה ותשאירו אותם להתמודד איתה ללא כל ברירה ובהרגשה של חוסר התחשבות ברגשות שלהם. שתפו אותם בהחלטה שלכם, בחשיבה מאחורי העניין ובכך שאתם חושבים גם על הצד שלהם וכמובן, מאמינים במערכת היחסים ורק מדובר בסוג של פוליסת ביטוח. תנו להם אפשרות להביע את הרגשות שלהם לנושא והתחשבו בהם וכך תוכלו לחתום באופן מוצלח על הסכם הממון.

תגיות:

השאר תגובה

דילוג לתוכן