טיפים להורדת עלויות בקניית טרקטור

3 באפריל 2017

טרקטור היא משימה מורכבת שעשויה להגיע להוצאה של עשרות ומאות אלפי שקלים. עם זאת, קיימות דרכים להורדת עלויות וכדאי להכיר אותן. הנה המדריך המלא

אנשי מקצוע במגזר הפרטי, העסקי, התעשייתי והחקלאי מתעניינים לעיתים קרובות באפשרות של קניית טרקטור. זהו אחד הכלים החשובים ביותר עבור עבודות שינוע ועפר והוא אידיאלי לתפעול במקומות פתוחים ומקורים. עם זאת, החיפוש אחר טרקטור למכירה עשוי להיות משימה מורכבת שדורשת הקצאה של זמן ומשאבים.

הבעיה העיקרית נובעת מהעלות הגבוהה של טרקטור בהשוואה לרכבי עבודה אחרים. בדיוק בגלל זה כדאי להכיר את הטיפים הבאים ולנסות להיעזר בהם על מנת להוריד ולצמצם עלויות:

א. הגדרת מפרט טכני רצוי – לא חייבים לקנות את הטרקטור הכי משוכלל של השנתון. אפשר להסתפק בטרקטור בסיסי יותר, כל עוד יודעים מה מחפשים. על מנת להתאים את הטרקטור לצרכים האישיים יש להתחיל בהגדרת מפרט טכני רצוי. הגדרה של המפרט הטכני קריטית לשביעות הרצון מהטרקטור בטווח הקצר והארוך.

ב. השוואה בין יצרנים – השוואה פשוטה בין יצרנים ומותגים חוסכת אלפי שקלים ברכישת טרקטור. את ההשוואה ניתן לבצע באמצעות אתרי האינטרנט שעוסקים בתחום, או לאחר התייעצות עם אנשי מקצוע. השוואה בין היצרנים גם מאפשרת למצוא טרקטור שעולה בקנה אחד עם הצרכים של הלקוח.

ג. חיפוש טרקטור למכירה – שאלה לא פחות חשובה היא היכן מחפשים טרקטור למכירה ומה עושים כדי לחסוך בהוצאות. אפשר להתחיל את החיפוש באולמות התצוגה של היצרנים הגדולים ולהתרשם מטרקטורים חדשים, להמשיך עם השוואת מחירים של טרקטורים יד שנייה ולהתעניין בטרקטורים שעברו שיפוץ. האופן שבו מחפשים את הטרקטורים יסייע להוריד עלויות ולעמוד במסגרת התקציב.

על מה אסור להתפשר בחיפוש טרקטור למכירה?

כמובן שהטיפים להורדת מחירי טרקטור למכירה לא אמורים לבוא על חשבון האיכות והביצועים. אסור להתפשר למשל על המנוע של הטרקטור, על המצב המכאני ועל המפרט שלו. יש להתאים את הטרקטור לאופי השימוש הצפוי ובמידת הצורך להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי פתרונות שינוע נוספים. כדאי לוודא שמדובר על טרקטור אמין שלא דורש ביקורים תכופים במוסך וכמובן לוודא שהוא מתאים למפעיל מבחינת סוג הרישיון.

כמו כן, אסור להתפשר על הבטיחות. כל טרקטור צריך לעמוד בסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות ובטיחות. הסטנדרטים נקבעים על ידי גופים בינלאומיים והם משמשים להשוואה יעילה בין דגמים של רכבי משא מסוימים. את הקריטריונים לשמירה על בקרת איכות ניתן לבדוק באמצעות המפרט הטכני של הטרקטור וחוות הדעת שיש עליו.

בנוסף, ניתן לקבל המלצות על דגמים מוצלחים מסוימים ולקרוא חוות דעת באתרי האינטרנט. המלצה אובייקטיבית היא דרך מצוינת לדעת האם טרקטור שווה את ההשקעה הכספית. במידה והתשובה חיובית, סביר להניח שההוצאה תחזיר את עצמה ותהפוך את הרכישה למשתלמת.

השאר תגובה