הדברת מזיקים

כך תחסכו בהדברת בית העסק

22 בספטמבר 2016

הדברה בבית העסק היא עסק רציני ביותר

לא כדאי להקל ראש בהדברת מזיקים. בית העסק שלכם עלול לספוג מכה קשה עקב חרקים, מזיקים או חיות אחרות הנמצאות שם. בין אם מדובר במסעדה, שם מובן לכולם על הנזק שייגרם לעסק עם ייתפס כשיש לו מזיקים במטבח, גם עסק שלא מתעסק עם אוכל ישירות, או עם אוכל כלל, יספוג מכה כלכלית קשה כאשר לקוחותיו יראו בו מזיקים או חרקים. גם אם אין נזק ממשי למבנה אם, למשל, נמצא בו קן נמלים, התחושה שהלקוח מקבל היא לא טובה. אז החלטתם שאתם צריכים הדברה- מה עושים עכשיו?

הדברת מזיקים

הדברת מזיקים

שלושה דברים שחשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר אל העסק שלכם

  • על מקצועיות לא מתפשרים- אף פעם. בכלל. בטח שלא כשמדובר בנושא כל כך רציני וחשוב כמו הדברה. למה? דבר ראשון מדובר בהתעסקות עם חומרים מסוכנים. על פי החוק במדינת ישראל, המעסיק אחראי לבטיחות עובדיו ולקוחותיו בבית העסק. אם אתם לא רוצים לקבל תביעה על הראש, אל תחסכו במקצועיות. קחו מדביר בעל ניסיון רב, מקצוען, אדיב שיודע את העבודה, כי רק כך תוכלו באמת להבטיח את העבודה הטובה ביותר. הצעה זולה יותר לרוב באה עם סיבה- עבודה פחות טובה. חבל לשלם על עבודה חובבנית ואחר כך לספוג עוד נזקים (אם צריך להזמין שוב מדביר, אחד העובדים נשם את החומר הרעיל או חס וחלילה הייתה התעסקות עם חומרים האסורים לשימוש). עדיף לשלם למקצוען ולקבל עבודה ראויה מאשר לשלם לחובבן ולהצטער אחר כך.
  • זמינות- לא כל בעל מקצוע יכול לעבוד בכל מקום. בנוסף, ישנם עסקים העובדים בכל שעות היום ולכן זקוקים למדביר שיגיע בשעות הערב המאוחרות (אם לא בלילה), ולא כל בעל מקצוע יהיה מוכן לעבוד בשעות כאלה. אם למשל, נזדקק למדביר בראשון לציון, לא נתקשר למדביר מחיפה, נכון? כדאי לבדוק את זמינות בעל המקצוע מבחינת זמן ומקום לעבודתו.
  • סקר שוק- כלי צרכני יעיל ביותר הוא סקר שוק. סקר שוק אפקטיבי מבוצע על ידי יצירת קשר אם לפחות 3-5 בעלי מקצוע מאותו התחום (או חברות הדברה במקרה שלנו) ורשימת הפרטים אותם אנו מעוניינים להשוות: מחיר, זמן העבודה, חומרים בהם משתמשים ומקצועיות המדבירים. סקר שוק אפקטיבי שכזה ייתן לנו הרבה כוח בידיים, שכן נוכל לדעת בדיוק מה אנחנו מקבלים תמורת הכסף אותו אנו משלמים. כלי צרכני יעיל ומומלץ.

תעודות יושר- חשוב לזכור

משטרת ישראל מחלקת תעודות יושר לבעלי מקצוע המבצעים עבודות בבתים של אנשים. כדאי לוודא עם החברה כי יש למדבירים שלה יש תעודות יושר על מנת שנדע בוודאות כי אנו לא מכניסים למרחב האישי שלנו אדם שאין לסמוך עליו. בנוסף כדאי לברר לגבי חומרי ההדברה שכן ישנם חומרים האסורים בחוק.

 

תגיות:

השאר תגובה

דילוג לתוכן