כל מה שצריך לדעת על מעקבים מורכבים

16 בנובמבר 2017

חקירות מיוחדות כוללות הפעלה של צוות המתמחה בין היתר במעקב, איתור ותיעוד. חקירות אלו מתייחסות בעיקר אל נבדקים רגישים כגון אישים מפורסמים, בכירים במשק, נבחרי ציבור, פוליטיקאים, ספורטאים, כוכבי בידור ועוד. יש מספר מאפיינים ייחודיים אותן ניתן למצוא במסגרת מעקבים מן הסוג הזה:

א. סמכויות והגבלות – חוק חוקרים פרטיים ושירותי שמירה קובע שורה ארוכה של הגבלות על חוקרים פרטיים. בין היתר, הסמכויות המוענקות לחוקר פרטי מצטמצמות כאשר מדובר על מעקבים רגישים אחר אישי ציבור. חוקר פרטי אינו רשאי להתחזות לגורם רשמי או להציג את עצמו כמי שחייב ברישיון. בנוסף, אין לחוקר פרטי סמכות לבצע האזנות סתר ולכן חקירות מורכבות נתקלות לעיתים קרובות במכשולים.

ב. ניתוח אתגרים – מאפיין בולט נוסף של חקירות מורכבות ומיוחדות הוא הצורך בניתוח אתגרים. המטרה של משרד חקירות היא לזהות את נקודות התורפה מראש, לנתח את האתגרים ולמצוא פתרונות יעילים מבלי לפגוע באינטרס של הנבדק.

ג. סיפורי כיסוי ומסווה – ברוב החקירות הכלליות לא נדרש חוקר פרטי להשתמש בסיפורי כיסוי ומסווה. כלים אלו נפוצים רק בסרטים, הצגות וכמובן מעקבים מורכבים.

מי יכול לבצע את החקירות המורכבות?

על פי המאפיינים המוצגים לעיל ניתן להסיק כי רק חברת בילוש פרטית מקצועית ומיומנת מסוגלת לעמוד בקריטריונים המחמירים של חקירות מורכבות. מעבר לכך, החברה היא זו שקובעת מתי מדובר על חקירה מורכבת ואילו משאבים יש להקצות עבורה. מבחינת הלקוחות אין הבדל בין מעקבים שונים ולכן דרושה מעורבות מוקדמת של איש מקצוע.

לסיכום, חקירות רגישות ומורכבות באות לידי ביטוי בהיבטים שונים. כדאי להכיר את ההיבטים הללו לפני שמתחילים בחקירה ולהקפיד על שימוש באנשי מקצוע מנוסים המחזיקים ברקע מוכח.

את אתם זקוקים לשירותים של חוקר פרטי בצפון הקליקו על הלינק כאן: http://www.hakiranet.co.il/%D7%97%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%A0%D7%98/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D/%D7%97%D7%95%D7%A7%D7%A8-%D7%A4%D7%A8%D7%98%D7%99-%D7%91%D7%A6%D7%A4%D7%95%D7%9F

השאר תגובה

דילוג לתוכן