כמה עולה בזנטים

19 בפברואר 2019

הבזנטים אולי מוכרים לכם מהשירות הצבאי אך למעשה הם שימושיים מאוד גם באזרחות. למה צריך בזנטים? מה כל כך מיוחד בהם? זה החוזק שלהם? האם החוזק הוא תוצאה של המבנה שלהם או של הרכב החומרים? זה הזמן לגלות את הבזנטים מחדש.

מהם בזנטים וממה הם עשויים?

בזנט הוא למעשה ראשי תיבות של ברזל זוויתי נטוי. ברזל זוויתי נטוי הוא אחד האמצעים הכי שימושיים שיש ולמרות שהוא מוכר מאוד מהצבא, יכול להיות שהוא יהיה שימושי מאוד אפילו אצלכם בגינה. לפני שנתחיל להסביר לכם כיצד ואיפה ניתן להשתמש בו צריך להבין ממה הוא בכלל עשוי ומהם המאפיינים שלו. הבזנט עשוי מפלדה חזקה, כאשר החוזק שלו הוא הבסיס שלו. אם הוא לא יהיה חזק הוא לא יוכל לספק תמיכה הרי זוהי המטרה שלו. בזנטים יכולים להיות עשוים מחומרים חזקים ודחוסים יותר בעיקר בשימושיים צבאיים. חשוב לזכור כי השימושים בו מתאפשרים בגלל התכונות שלו.

בזנטים חומרי בנין וגידור

בזנטים חומרי בנין וגידור

מה השימושים בבזנטים?

אז אמרנו שיש בזנטים חזקים יותר וחלשים יותר ויש גם בזנטים ארוכים וקצרים יותר. עכשיו הגיע הזמן לדבר על השימושים החשובים שלהם ובראש ובראשונה, בתור אמצעי עגינה. את הבזנט אפשר לנעוץ בתוך האדמה כך שהוא יהיה יציב וחזק. יהיה ניתן לקשור אליו דברים, כמו למשל דגלים, אוהלים ואפילו גדרות. זה אולי השימוש הנפוץ ביותר שלו בחיים מחוץ לצבא, הוא משמש אנשים לקיבוע של עצים או שתילים בתחילת דרכם כדי שיצמחו באופן ישר, הוא יכול להיות שימושי גם כדי לקבע גדר מסוימת וכן הלאה.

כמה עולה כל בזנט?

בזנט יכול לעלות בין 150 ועד 400 שקלים בממוצע. ככל שהבזנט יהיה גבוה יותר וככל שהוא יהיה חזק ועבה יותר כך הוא גם יהיה יקר יותר. בדרך כלל הבזנטים הגדולים ביותר יהיו בשימושים של מוסדות או מפעלים גדולים, לעתים גם חברות בנייה, אך בעיקר בצבא. בצבא הגנה לישראל משתמשים בבזנטים חזקים מאוד כדי לבנות אוהלים, בעיקר בתנאי שטח. צריך לזכור שהבזנט יכול להיות גם זול מאוד ולעלות 100-150 שקלים אם אתם צריכים אחד קטן לגינה. כמובן שיש דרכים לקנות בזנטים במחירים זולים יותר אך לשם כך ככל הנראה תצטרכו לקנות כמות גדולה.

כיצד אפשר לחסוך במחיר?

כדי לחסוך במחיר של בזנט אחד אתם יכולים לקנות כמה בזנטים. אם תקנו כמה יחידות יכול להיות שיעשו לכם מחיר כי אתם לקוחות גדולים יותר. כך למעשה צבא הגנה לישראל כמו גם מפעלים שונים קונים בזנטים רבים מאוד ולכן הם מקבלים מחיר מיוחד. חשוב לזכור כי אפשר גם להתמקח טוב יותר על המחיר אם אתם קונים כמות גדולה יותר כי הרי אין רק חברה אחת שמוכרת בזנטים, וכולם ירצו שאתם תהיו הלקוחות שלהם. כמו כן תמיד מיקוח יכול לעזור אך כדי להתמקח טוב יותר כדאי שתבצעו סקר שוק וכך השוואת המחירים תיתן לכם ידע רב יותר שיעזור לכם במהלך המיקוח.

האם הבזנט שימושי לטווח הארוך?

מה שטוב בבזנט זה שהוא שימושי לטווח הארוך. אמנם הוא יכול להיות יקר יותר ממה שחשבתם ואם תרצו לקנות כמה בזנטים לגינה, יכול להיות שתצאו בעלות גבוהה משחשבתם של 400-500 שקלים. עם זאת חשוב לזכור כי יש לבחור את בזנטים חזקים ואיכותיים, ולא כאלו שיחלידו. חשוב זלכור כי אמנם הבזנטים נמצאים באדמה ולא באוויר אך גם שם הם יכולים לסבול מחלודה ולכן אל תקנו בזנט ממקום לא איכותי ובוודאי לא כאלו שלא עשויים מפלדה.

תוכלו לעבור לבלוג שלנו במדיום >>

 

תגיות: ,

השאר תגובה

דילוג לתוכן