מזרון התעמלות איכותי לאורך שנים

19 בפברואר 2019

מזרון התעמלות  – כיצד נבחר מזרון התעמלות עמיד לאורך שנים

אם אתם עושים ספורט בבית אתם בוודאי מבינים שאתם חייבים שיהיה לכם מזרון. אי אפשר להסתדר בלי מזרון, חיש הרבה תרגילים שלא תוכלו לבצע והאלתור עם מגבת בתור מזרון לא יצלח לאורך זמן. זה הזמן להבין כיצד אפשר לבחור מזרון התעמלות שיהיה נוח מצד אחד ומצד שני יהיה עמיד לשנים.

למה אתם צריכים את מזרן ההתעמלות?

אולי נשמע לכם שהתעמלות זה תחום אחד שמצריך מזרון ספציפי אך למעשה אפשר לסווג אותה לעוד מספר רב של תתי תחומים. יש מזרונים לאימוני כוח, יש מזרונים ליוגה, יש מזרונים לפילטיס ויש גם מזרונים לפיזיותרפיה. הרשימה עוד ארוכה אך בסופו של דבר אתם חייבים להבין מה השימושים בו. כך תוכלו למקסם את ההתאמה שלו ולא תרצו להחליף אותו למזרון משודרג יותר לאחר כמה חודשים או כמה שנים. אחרי שתבינו איזה מזרון אתם צריכים תוכלו להבין טוב יותר מה הפרמטרים החשובים שאתם צריכים להתחשב בהם בבחירה וכמובן ממי לבחור אותו ומה המחיר.

המזרן צריך להידבק לרצפה

אחד הפרמטרים החשובים ביותר שאולי לא תחשבו עליהם כאשר תעשו כושר על מגבת ותחשבו איזה מזרון אתם הולכים לבחור, הוא ההידבקות שלו לרצפה. המזרון חייב להידבק לרצפה כי אם לא, לא יהיה לכם נוח להתאמן עליו. אולי זה נשמע לכם כמו עניין די פשוט והוא לא משמעותי אך בפועל זה יטריד אתכם, כל תזוזה הכי קטנה של מזרון יכולה להוציא אתכם מדעתכם בוודאי כאשר אתם עושים תרגילים מסובכים שדורשים מכם יציבות ברמה הכי גבוהה שיש. לכן אתם חייבים מזרון שנדבק לרצפה ברמה המתאימה כך שמצד אחד יהיה יציב ומצד שני אפשר להזיז אותו בקלות.

מזרן עבה או מזרן דק?

תהיה לכם בוודאי עוד דילמה לגבי העובי של המזרון. מזרון התעמלות מנדלבוים יהיה בעובי מושלם, כאשר צריך לזכור שהעובי קבוע בין היתר גם את הרכות שלו. אמנם יש מזרונים דקים וקשיחים או מזרונים עבים ורכים אך בכל זאת אלו שני פרמטרים שאי אפשר שלא לשלב. מצד אחד מזרן דק יהיה מזרון נוח יותר אך אתם תרגישו איתו את הרצפה, ולכן חשוב להתאים את הבחירה לסוג ההתעמלות שתבצעו על המזרן וכמובן לקחת בחשבון שאתם בדרך כלל מניחים עליו מגבת. מזרן עבה יותר גם יעלה יותר כי יש בו יותר מהחומר שמרכיב אותו אך זה כמובן לא שיקול כדי למקסם את ההתאמה שלו.

מזרון התעמלות למטרות בריאות

מזרון התעמלות למטרות בריאות

מזרן שקל לקפל או לגלגל

אסור לשכוח שאת המזרן שלכם אתם תצטרכו לגלגל מתישהו. הוא לא יהיה פרוס כל הזמן והאמת היא שלעתים גם תצטרכו לקחת אותו ברכב, באופניים ואפילו לשאת אותו על היד, אך זה כבר תלוי באופי השימוש. בכל מקרה יהיה לכם הרבה יותר נוח לבחור מזרון שקל לגלגל או לקפל, כך תוכלו לשים אותו בצד כאשר אתם לא מתעמלים עליו אפילו אם יש לכם מקום אחסון עבורו כשהוא גם פתוח. חשוב לזכור שאם מדובר במזרון שאפשר לגלגל ולהכניס לתיק זה יתרון משמעותי אך קחו בחשבון שיש צורך לבחור מזרון שאם מגלגלים אותו הרמות שלו לא נהרסות.

עשוי מחומרים איכותיים בלבד

כדי לדעת האם הבחירה שלכם טובה או לא כדאי מאוד שתתעניינו בתחום וביצרנים שמייצרים את המזרונים הללו. עם הזמן תתחילו להבין מי החברה הטובה וממי כדאי לקנות, הרי כל הפרמטרים יהיו בטלים בשישים לעומת האיכות של החומר עצמו. כך תוכלו להבטיח שהמזרן שלכם יהיה איכותי ויצדיק כל מחיר שתשלמו!

תגיות: ,

השאר תגובה

דילוג לתוכן