טיול בקברי צדיקים

מרזבי נחושת – יתרונות וחסרונות

7 במרץ 2019

מרזבי נחושת מעניקים אלגנטיות ותחכום לעיצוב הבית, תוך מילוא של תפקידים פונקציונליים חשובים. המרזבים הללו נחשבים למבוקשים מאוד עקב יתרונותיהם הרבים.

יותר ויותר אנשים בוחרים להשתמש במרזב נחושת בבתיהם. העמידות הגבוהה של הנחושת מעניקה יתרונות גדולים להחזקה של מרזב מסוג זה. בנוסף, טמפרטורות גבוהות אינן משפיעות בצורה ניכרת על הנחושת, וגם לא תהליכי קורוזיה שונים.

אורנים מרזבי נחושת

אורנים מרזבי נחושת

  • אין ספק כי מבחינה שימושית למרזבי נחושת יש יתרונות מובהקים, אך גם בפן העיצובי ניכר כי השימוש במרזבים אלה הנו ייחודי. מראה מרזב הנחושת מעניק לבית מראה קלאסי. מרזב נחושת ייחודי יותר בכך שמעניק קישוט מגוון יותר לבית. בנוסף, הצבתו של מרזב נחושת בפנים הבית מעניקה לבית מראה לא שגרתי, בייחוד אל מול הסביבה החיצונית.
  • מרזבי נחושת אינם מצריכים תחזוק שוטף. מובן כי יש לנקות אותם מעלים או מאבק, אולם בכך מסתכם העניין – נדירים מאוד המצבים שבהם יש להחליפם. בנוסף, דיירים רבים נוטים להעלות את ערכו של ביתם במהלך מגוריהם – מתוך כוונה להעלות את שווי הנכס ולמכרו בעתיד במטרה לעבור למקום מגורים טוב יותר. הצבת מרזב נחושת בבית מעלה את ערכו של הבית, ללא תמורה כספית מופרזת. בימים שבהם דיירים מתקינים בריכות על מנת להעלות את שווי נכסם, אין ספק כי בחירה בהתקנת מרזב נחושת מהווה פתרון יצירתי ומתוחכם בהקשר זה.
  • עם כלל היתרונות הללו, ניכר כי קיים חסרון גדול – העלות הגבוהה של המרזב. שלא כמו חומרים אחרים, נחושת הנה חומר יקר, וייתכן כי לקוחות ישלמו מחירים כפולים עבור מרזב נחושת בהשוואה לכאלה שעשויים מחומרים אחרים. יוקר המחייה אינו מאפשר לאנשים רבים להוציא כספם על מותרות – לכן המחיר הגבוה של המרזב מונע מרבים לרכשו. קיימות אופציות לקניית מרזבים שאינם עשויים לחלוטין מנחושת – אולם אז יתרונותיהם יורדים וחסרונותיהם עולים.
  • חסרון נוסף במרזב נחושת הוא הבעייתיות שבהתקנתו. היות וההתקנה אינה עבודה פשוטה, ומצריכה השכרת שירותיהם של מומחים בתחום – אין ספק כי העלות הכספית הכוללת הנה גבוהה. בנוסף, התקנה לא נכונה של המרזב עשויה להוביל לבעיות עתידיות ואף לתיקונו או להחלפתו.

תגיות: ,

השאר תגובה

דילוג לתוכן