מה צריך  לדעת על רישום סימן מסחר?

30 ביולי 2017

החלום להיות בעלי עסק גדול ומצליח הוא חלום של לא מעט אנשים אך לא כולנו מצליחים להגשים אותו. יש הרבה פרטים שכדאי לדעת על הצלחת עסקים ואחד מהם זו השאלה האם יש לכם סימן מסחר. סימן מסחר הוא למעשה הלוגו המזוהה עם החברה שלכם, עם העסק או עם המוצר שאתם מוכרים ולכן יש לו חשיבות כל כך גדולה. אומנם זה נכון שבתחילת הדרך של עסק או חברה זה נראה כאילו אין לדעת עד כמה הסימן יהיה משמעותי בעתיד אך לא פעם יש לו משמעות אדירה. לכן רישום סימן מסחר זה משהו שצריך לעניין גם אתכם כי למעשה רישום של סימן מסחר יכול להגן על הזכויות שלכם בעתיד.

כיצד נכון יהיה לבצע רישום סימן מסחר

ראשית, כדאי לדעת שכל בקשה של רישום סימן מסחר צריכה להיות מוגשת בצורה מסודרת למחלקת סימני המסחר. שנית, כל בקשה כזאת תעבור לא מעט בדיקות בכדי לוודא שאכן מדובר על סימן מקורי ולא גנוב. מדובר כמובן על הוצאה כלכלית שצריך להוציא כדי לרשום את סימן המסחר אך זו בהחלט הוצאה שתתגלה כמשתלמת בעתיד. ישנם מספר טפסים שצריך למלא ותשלומים שצריך לבצע, מה שאומר שלא בטוח שכדאי לכם לנסות להתעסק בנושא הזה לבד.

ממי כדאי להזמין שירות בתחום?

רישום של סימן מסחר, כמו הרבה פעולות אחרות בתחום העסקים, זו עבודה שכדאי להשאיר למי שיש לו ניסיון וידע. מעבר לכך שצריך יהיה לשלם אגרת רישום סימן מסחר, צריך גם לדעת איך מבצעים את הדברים ואיך מזרזים אותם בפועל. לכן, אם גם אתם חושבים על רישום סימן מסחר, כדאי שתפנו אל המומחים בתחום. זה אומר שכדאי לברר:

  • האם החברה שתטפל עבורכם בעניין וותיקה?
  • מה כולל השירות?
  • האם זו חברה מומלצת?
  • האם יהיה לכם עם מי להתייעץ בכל רגע לאורך הדרך?

ניהול של עסק בצורה רצינית ומסודרת זה לא דבר פשוט ואין ספק שרישום סימן המסחר זה לא משהו שכדאי לוותר עליו. בנוסף, אם אתם משקיעים בכך עדיף שתעשו זאת בעזרת הטובים ביותר בתחום.

השאר תגובה

דילוג לתוכן