תיקון דוד שמש עם מקצוענים

תיקון דוד שמש – כדי שלא תבזבזו כסף לריק

20 בספטמבר 2016

חשיבות התיקון של דוד השמש בזמן

דוד שמש הוא האמצעי העיקרי בישראל לחימום מים בבתים. הדוד חוסך מאות ואף אלפי שקלים בשנה כיוון שהוא משתמש באנרגיית השמש, שיש לנו בשפע בארץ, לצורך חימום המים, וכך אינו מצריך תשלום על שימוש בחשמל. דוד השמש עשוי להתקלקל כמובן, ככל מכשיר אחר. התקלות הנפוצות בדוד הן נזילות, תקלות בגוף החימום וסתימות של הקולט. תיקון דוד שמש עקב תקלות כאלו בזמן מבלי להמתין הוא חשוב ביותר משתי סיבות: סיבה אחת היא שהתקלה עלולה לפגוע גם בתשתית אחרת בבניין, במיוחד כאשר מדובר בנזילות, והשנייה היא שתיקון מהיר גורם לחיסכון של כסף – הן בתיקון התקלות המשניות והן בתיקון החמרת התקלה בדוד.

איך חוסכים כסף בתיקון הדוד?

מלבד טיפול בתקלות בזמן, יש דרכים נוספות לחסוך כסף בעת תיקון דוד שמש:

תיקון דוד שמש

תיקון דוד שמש

  • החלפה בחלקים איכותיים חוסכת כסף בעתיד – בדרך כלל אחד מהדברים היקרים ביותר בזמן התיקון הוא התשלום על הגעתו של מתקן הדוודים. כמובן שאם לא היה צריך להזמין תיקון מלכתחילה, הייתם יכולים לחסוך את הכסף הזה. זהו בדיוק הרעיון שעומד בבסיס שימוש בחלקי חילוף איכותיים. כאשר ישנה תקלה בדוד לעתים מוכרחים להחליף חלקים בו. במצב כזה, עדיף להשקיע מעט יותר כסף על חלקים איכותיים יותר וכך לחסוך בעתיד כסף רב יותר שינבע מצורך בתיקון נוסף של הדוד.
  • השוואת מחירים – לא תמיד המתקן שאתם מכירים כבר שנים רבות הוא בהכרח האמין והזול ביותר. חשוב מאוד לבצע השוואת מחירים עם מספר אנשי תיקון דוודים. ניתן למצוא מתקני דוודים מוסמכים בחיפוש פשוט באינטרנט או דרך המלצות של מכרים. קיימות באינטרנט אף רשימות של מתקנים אשר ידועים כאמינים, ובאתרים שלהם ניתן לראות ביקורות אובייקטיביות מאנשים אצלם הם ביצעו עבודות.
  • הסרת אבנית בדוד – אחד מהגורמים המשמעותיים לתקלות בדוודי שמש הוא הצטברות של אבנית בצינוריות הדוד. הצטברות זו עשויה לגרום לחסימה בקולט השמש, אשר משמעותה היא חימום לא יעיל של המים. על מנת לחסוך כסף בתיקונים, מומלץ לבצע אחזקה לדוד השמש על ידי הסרת אבנית ממנו אחת לשנה. אם בכל זאת הייתה אצלכם סתימה, תוכלו לנצל את ההזדמנות ולהתקין מגן אבנית בדוד השמש, אשר ימנע את הישנות התקלה.

תקנו את דוד השמש שלכם רק אצל מומחים

לא כל אחד יודע לבצע תיקון דוד שמש. הדבר מצריך ידע מקצועי נרחב, יכולת לזהות את התקלות ויכולת טכנית לפתור אותן. כאשר אתם צריכים לתקן את דוד השמש שלכם, חשוב מאוד שתפנו לגורם מקצועי בלבד. למרבה הצער קיימים אנשים שמציעים כמעט תמיד להחליף את כל הדוד ולגרום להוצאה כספית אדירה ומיותרת. לכן, חשוב מאוד שתוודאו שמדובר באדם אמין שיחליף רק את החלקים הרלוונטיים לתקלה ושידרוש מחיר הוגן.

תגיות: ,

השאר תגובה

דילוג לתוכן