תכנון התקנת מרזבים על ידי איש מקצוע

25 באפריל 2017

התקנה נכונה של צינור המשמש לאיסוף וניקוז נוזלים יכולה לשפר בצורה משמעותית את ביצועי הגג ולהוליך את המים בצורה מסודרת למערכת הביוב. התקנה כזו דורשת התייעצות עם אנשי מקצוע ובחירה נכונה של מומחים. בנוסף, היא נשענת על תכנון יסודי

הגג הוא בין האלמנטים החשובים ביותר של המבנה, הבית הפרטי, הבניין המשותף או הדירה. תפקידו של הגג להגן על המבנה ולמנוע הצטברות של רטיבות וחדירת מים או נזילות. אחת הדרכים שבהן הגג מבצע את תפקידו מבוססת על השימוש במרזב: תעלה או צינור המשמשים לאיסוף וניקוז נוזלים בצורה מסודרת.

אופי הפעילות של המרזב תלוי בהתקנה מקצועית ובתכנון מוקדם. באמצעות השילוב בין תכנון יסודי והתקנה ברמה גבוהה ניתן לאסוף את מי הגשמים ולהוליך אותם מהגג אל מערכת הביוב, או לכל אתר הטמנה אחר. הבעיה היא שבעלי הבית עצמם לא תמיד יודעים איך לבצע את התכנון ומה צריך לעשות על מנת להבטיח התקנה מקצועית.

מה תפקידם של אנשי המקצוע?

תכנון התקנת מרזבים על ידי איש מקצוע מעניק שורה ארוכה של יתרונות:

א. התייחסות לכל מאפייני הגג – התפקיד של אנשי מקצוע הוא בראש ובראשונה לזהות את הצרכים הספציפיים של הלקוח. אנשי המקצוע נדרשים להתייחס לכל מאפייני הגג ולהביא בחשבון בין היתר את המידות, הגודל, סוג השיפוע, האזור הגיאוגרפי, הבלאי הטבעי וכן הלאה.

ב. בחירת מרזב מתאים – יש הרבה סוגים של מערכות ניקוז מים מגגות ובתים. ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי בחומרי הגלם ובמאפיינים השונים של מרזב פנימי מול חיצוני. הפנימיים בנויים בדרך כלל מבטון ומצופים חומרים שונים מבפנים, בעוד החיצוניים עשויים פלסטיק, פח מגולוון, אלומיניום, נחושת וכדומה. הדרך לבחור מרזב מתאים היא לבצע תכנון מוקדם של מערכת הניקוז. בנוסף, יש למצוא פתרון אמיתי שימנע מצב שבו יש צורך בסיוד שוב ושוב של אותם חלקים בתקרות או בקירות הבית.

ג. חיסכון בהוצאות ובמחיר – אחת המטרות של התכנון המוקדם היא מטבע הדברים לסייע ללקוחות לחסוך בהוצאות מיותרות. באמצעות התכנון ניתן לבדוק כמה באמת יעלה לבצע את ההתקנה של  מערכת ניקוז המים, ומה אפשר לעשות על מנת לצמצם את מסגרת התקציב.

איך בוחרים אנשי מקצוע?

כפי שניתן לראות, תכנון התקנת מרזבים על ידי איש מקצוע היא משימה מורכבת שדורשת השקעה של זמן ומשאבים. את המשימה הזו ניתן לבצע לפני שעוברים לבית חדש או במסגרת שיפוץ דירה קיימת. התכנון נמשך זמן אך הוא שווה את המאמץ.

חשוב לבחור בצורה נכונה את אנשי המקצוע ולקבל עליהם המלצות. את זה אפשר לעשות באמצעות חוות דעת ברשתות החברתיות, קריאת מידע באתרי האינטרנט או התייעצות עם חברים ובני משפחה. כמו כן, רצוי לבצע השוואת מחירים יעילה.

תגיות: ,

השאר תגובה

דילוג לתוכן