כללי

חיסכון בקניית מכשיר שמיעה

חיסכון בקניית מכשיר שמיעה
חיסכון בקניית מכשיר שמיעה

בשיתוף רותי לוינסון – מכון לשיקום שמיעה

מכשירי שמיעה משפרים לעשרות אלפי אנשים בישראל את איכות החיים; באמצעות התאמה אישית של מכשיר שמיעה לאובדן השמיעה ומבנה האוזן, ניתן לשפר את השמיעה באופן ניכר, ולשפר את התקשורת עם הסביבה. מחירם של מכשירי שמיעה עשוי להיות יקר למדי, וכאן נגלה כיצד תוכלו לחסוך כסף רב בקניית מכשיר שמיעה.

האם ניתן לחסוך ברכישת מכשיר שמיעה?

המחיר הממוצע של מכשירי שמיעה נע בין 5 אלף ₪ ל-16 אלף ₪. המחיר משתנה בהתאם לסוג המכשיר, הטכנולוגיה שבה משתמשים ואיכות המכשיר. טווח המחירים הנמוך מאפשר לרכוש מכשירים באיכות ממוצעת, בעוד שמכשירים יקרים נחשבים לאיכותיים במיוחד. כיום יש בשוק מגוון חברות שמספקות מכשירי שמיעה, לרבות חברת וידקס, סיגניה (סימנס לשעבר), חברת קוסאלג'י, חברת BERNAFON, וחברות נוספות.

המחיר של מכשיר שמיעה איכותי עשוי לעבור את הסכום של 10 אלף ₪, וכך תוכלו לחסוך ברכישת מכשיר מהסוג הזה:

השתמשו בביטוח בריאות אישי

אם יש לכם ביטוח בריאות אישי, ייתכן שאתם זכאיים להנחה ברכישת מכשירי שמיעה. צרו קשר עם סוכן הביטוח שלכם כדי לבדוק האם אתם יכולים לרכוש מכשיר בהנחה, ומה ההנחה שאתם זכאיים לה.

אל תרכשו מכשירי שמיעה זולים

מכשירי שמיעה זולים אומנם עולים מעט בטווח הקצר, אך הם יקרים בטווח הארוך. האיכות של המכשירים האלו נמוכה, והיא לא מביאה לשיפור המבוקש בשמיעה. כתוצאה מכך, אתם תשלמו כמה אלפי שקלים על מכשיר שלא יתפקד כמו שצריך, ותצטרכו להוציא כסף נוסף על תיקונים, או על רכישה של מכשיר חדש.

בקשו הנחה במכון השמיעה

ישנם מכונים שבהם ניתן לקבל הנחה על רכישת מכשירי שמיעה, או לקבוע תוכנית תשלומים נוחה לבחירתכם. בנוסף, אם יש לכם מכשירי שמיעה ישנים, ייתכן שתהיו זכאיים להנחה במכון תמורת טרייד אין, ולכן מומלץ לבדוק על אפשרויות הנחה או טרייד אין במכוני שמיעה שונים.

בדקו על הנחה בקופת החולים שלכם

קופות החולים בישראל גם מעניקות הנחות על מכשירי שמיעה; ניתן לקבל הנחות שונות בהתאם לגילכם, וליהנות ממכשירי שמיעה איכותיים במחירים מוזלים. בדקו את זכאותכם להנחה בקופת החולים, ותוכלו לשלם פחות על חברות איכותיות.

לפני שרוכשים מכשיר שמיעה חשוב לבצע בדיקות שמיעה יסודיות. מכשיר שמיעה צריך להיות מותאם לצרכים שלכם, לאובדן השמיעה שאתם חווים, לצורה האנטומית של האוזן שלכם, ולגורמים נוספים. לפני שאתם רוכשים מכשיר שמיעה כזה או אחר, בצעו בדיקות במכוני שמיעה מקצועיים, וערכו סקר על מכשירי שמיעה, ועל ההנחות שאתם יכולים לקבל. באמצעות הטיפים שציינו מעלה אתם תוכלו לרכוש מכשיר שמיעה איכותי שיסייע לכם לחזור לעצמכם.

אולי גם תאהב...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *