חיסכון בבית

כיצד הדשא הסינטטי חוסך לנו בהוצאות השוטפות?

התקנה חד פעמית של דשא סינטטי בבית או בכל מקום אחר יכולה לחסוך הוצאות של אלפי שקלים בשנה. הנה למשל כמה דרכים שבהן הדשא חוסך לנו בהוצאות השוטפות:

א. אין צורך בהשקיה – מחקר של הכנסת גילה שהשימוש בדשא סינטטי במגרשי כדורגל חוסך עד 50 אלף שקל בשנה רק כי אין צורך בהשקיה. הדשא הסינטטי מיוצר מטבע הדברים מחומרים מלאכותיים בלבד, ולכן הוא לא דורש השקיה ושימוש במים. החיסכון במים בא לידי ביטוי בחיסכון בהוצאות השוטפות והוא עשוי להצטבר לסכומים גבוהים במיוחד.

ב. אין צורך בהדברה – מלבד החיסכון בהוצאות שנובע מהעובדה שאין צורך להשקות את הדשא הסינטטי, יש גם משמעות לכך שאין צורך בהדברה. משטחים סינטטיים לא מושכים אליהם חרקים והם לא דורשים כיסוח, ריסוס, דישון ותחזוקה שוטפת. הפרמטר הזה לבדו מצמצם בעוד כמה אחוזים את ההוצאה על תחזוקת הדשא בטווח הקצר והארוך.

ג. השוואה לאלטרנטיבותדשא סינטטי חוסך לנו בהוצאות השוטפות בעיקר אם משווים אותו לאלטרנטיבות הקיימות. ראשית, הוא הרבה יותר משתלם מדשא טבעי כי הוא לא נשחק או סובל מבלאי. אפשר להמשיך להשתמש בו לאורך שנים רבות בלי תחזוקה ובלי שתילה מחדש. שנית, הוא זול יותר בהשוואה לריצוף דק או אפילו בטון. הדשא משדרג את מראה חלל החוץ בלי לפגוע במסגרת התקציב ולכן הוא מומלץ לקהל יעד מגוון.

מי יכול ליהנות מהיתרונות של דשא סינטטי?

דשא סינטטי חוסך בהוצאות השוטפות של הגינה הפרטית, של המרפסת, של הכניסה לבית ושל הגג או החצר. עם זאת, צריך לזכור שהוא גם חוסך בהוצאות מוניציפאליות של עיריות מקומיות. אפשר להתקין אותו במגרשי ספורט וגנים ציבוריים, במגרשי משחקים ובכל שטח שעומד לרשות הקהל הרחב. עירייה מקומית חוסכת באמצעות דשא סינטטי סכומי כסף אדירים ובאותה הזדמנות גם תורמת לאיכות הסביבה.

חוץ מזה, בעלי משרדים וחנויות מנצלים את היתרונות הכלכליים של דשא סינטטי לא פחות מאשר אנשים פרטיים. הם משתמשים בו לעיצוב חיצוני ומשיגים רושם ראשוני יוצא מגדר הרגיל.

אולי גם תאהב...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *