מנדפים מחיר
חיסכון בעסק כללי

מנדפים מחיר

האם מנדפים הם בגדר חובה?

מטבחים תעשייתיים יכולים להיות מאוד מסקרנים. יש בהם הרבה ציוד גדול מאוד שאנחנו לא רגילים לראות אצנו בבית והעבודה שם מתבצעת בצורה יעילה כאשר כל אחד יודע בדיוק מה הוא עושה כדי להשביע את רעבונם של לקוחות רבים בין אם מדובר במסעדה או במטבח של אולם אירועים. אחד הדברים החשובים ביותר במטבחים כאלו זה הביטחון כיוון שבטיגון רב ובבישולים על אש גבוהה יש חשש שמשהו יתלקח, בעיקר כשיש כל כך הרבה שמן ושמן באזור. מנדפים הם בגדר חובה בכל מטבח תעשייתי ומומלצים מאוד גם במטבחים ביתיים. לכל סוג של מנדפים מחירים משתנים בהתאם לסוגם וגודלם.

מנדפים מחיר

לאלו מנדפים מחיר גבוה ולאלו נמוך?

  • ככל שהמנדף יהיה גדול יותר כך הוא יהיה יקר יותר. עובדה זו מתיישבת עם ההיגיון כיוון שמערכת שמנדפת כמות אוויר גדולה מאוד במטבח תעשייתי מסובכת יותר ודורשת הפעלה חזקה ואיכותית יותר וגם יונק האוויר צריך להיות איכותי וגדול יותר. במטבחים תעשייתיים בדרך כלל המנדפים עולים לא מעט ויכולים להגיע לסכום של כמה עשרות אלפי שקלים. מנדף ביתי יכול לעלות בין אלפיים לחמשת אלפים שקלים בעיקר בגלל שהגודל שלהם קטן משמעותית.
  • מנדפים לא נמדדים רק לפי גודל אלא לפי האיכות. לא כל יצרן מייצר מנדפים באותה איכות ויש מנדפים יעילים ביותר שמחזיקים מעמד שנים ארוכות מאוד. לעומת זאת יש מנדפים שאחרי חמש שנים כבר דורשים החלפה. איכות המנדפים חייבת להיות גבוהה והמנגנון שמפעיל אותם כולל המסננים צריכים להיות מהשורה הראשונה.
  • למנדפים מחיר גבוה יותר ככל שהם שקטים יותר. איכות של מנדפים נמדדת גם בשקט שלהם וככל שהמנדף יותר רועש כך פחות אנשים ירצו אותו. אמנם במטבח תעשייתי זה פחות בא לידי ביטוי כי המנדפים גדולים מאוד ובכל מקרה אין לקוחות או רעש באזור אך במנדפים ביתיים זה שיקול מכריע.

ההתקנה זה רק ההתחלה

להתקנת מנדפים מחיר נוסף שתיאלצו לשלם וכל העניין יעלה סכום כסף מכובד אך לאחר מכן תרוויחו מנדף איכותי ועמיד. מומלץ לקנות מנדף טוב ומושקע מאשר לקנות מנדף מיצרן פחות איכותי ולשלם על כך בהמשך. חשוב מאוד גם להתקין מערכת כיבוי מנדפים מתאימה וכמובן לנקות אותם באופן שגרתי.

אולי גם תאהב...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *