חיסכון בבית

פינוי בינוי בירושלים

כיצד מתבצעת תכנית פינוי בינוי בירושלים? למה כדאי לעבור אותה ולא לשפץ את המבנה הקיים? הנה כל הפרטים שאתם חייבים להכיר.

כיצד מתבצעת תכנית פינוי בינוי?

תכנית פינוי בינוי בירושלים כמו בכל עיר אחרת בארץ, מתבצעת על ידי שני גורמים: יוזמה ממשלתית ויוזמה פרטית. מבחינת היוזמה הממשלתית, הממשלה היא זו שדוחפת לביצוע כדי לשקם את השכונות הישנות במקומות מסוימים שהוכרזו על כך לפי ועדה ממשלתית, וביוזמה הפרטית מדובר ביזמי נדל"ן שאפתניים שמחפשים הזדמנויות עסקיות או דיירים שמעוניינים בשדרוג המבנה שברשותם.

למה פינוי בינוי בירושלים עדיף?

  • אנשים רבים לא מעוניינים לשפץ את הבניין שבו הם גרים בגלל שמדובר באיכות חיים ירודה מאוד למשך כמה חודשים. יש צורך לחיות באתר בנייה עם מלא אבק ורעש והעצבים יתחילו להשתולל. יכול להיות שהתוצר הסופי ישמח אתכם אך הכול יהיה באווירה שלילית יותר כי תקופה ארוכה סבלתם. בתכנית פינוי בינוי בירושלים זה לא יקרה כיוון שאתם רחוקים מאזור הבנייה, בדירה שכורה שאתם לא משלמים עליה.
  • פינוי בינוי תהיה תכנית עדיפה כיוון שערך הדירה שלכם יעלה. במקום לגור במבנה משופץ אתם תגורו במבנה חדש לחלוטין מה שלמעשה יתרום לכם משמעותית לכיס בצורה ישירה. כמובן שיש מסים שתצטרכו לשלם, הרי לא כל שלבי הבנייה המחודשת כוללת את ההטבות שיש בתמ"א 38, אך בכל זאת הרווח שלכם יהיה הרבה יותר גדול שלא לדבר על הדירה החדשה והיוקרתית שתקבלו, בסטנדרט הגבוה ביותר.

עדיף גם ליזם

יש דיירים שנכנסים לתהליך של פינוי בינוי בירושלים וחושבים שהיזם משלם להם על כל כך הרבה דברים ולמעשה לוקח את הכל על עצמו, כך שהוא לא מרוויח. אל תדאגו, היזם מרוויח והוא אף מרוויח יותר מכם, וכך ההוצאות שלו מכוסות אחרי כמה דירות ספורות שהוא מוכר. כל הרעיון מאחורי התהליך הוא ניצחון לכל הצדדים: גם לדיירים, גם ליזם עצמו וגם למדינה שמבחינתה זוכה בערים חדשניות יותר בסטנדרט בנייה גבוה יותר. אם היזם הורס מבנה בן 30 דירות והוא בונה 50 דירות, הרי שהוא מוכר עוד 20 דירות לדיירים אחרים כאשר הוא יכול לעשות רווח של כמה עשרות מיליוני שקלים.

 

אולי גם תאהב...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *