תיקון דוד שמש עם מקצוענים
חיסכון בבית חיסכון בעסק כללי מוצרי חשמל

איך תזהו נוכלים שמתקינים דודי שמש לא חוקיים?

התקנה של דודי שמש לא חוקיים עלולה לגרום לכם נזקים בלתי הפיכים והוצאות מיותרות. בשביל למנוע עוגמת נפש תצטרכו לזהות נוכלים ולתת עדיפות לאנשי מקצוע מוסמכים. כך תעשו זאת בצורה נכונה

התקנת דודי שמש מתבצעת על ידי אנשי מקצוע שמוסמכים לכך. הם מכירים את הנחיות יצרני דודי השמש ואת הוראות החוק, את הדרישות להתאמת הדוד לצרכי המשפחה ואת האופן שבו ניתן לפנות את הגג לפני ההתקנה. הבעיה היא שיש הרבה נוכלים שמציעים התקנה של דודים לא חוקיים ולא בטיחותיים. לרוב מדובר על דגמי דודים שלא עומדים בסטנדרטים הנדרשים ולא עוברים את הבדיקות של הגורמים הרלוונטיים.

מה הסכנה בהתקנת דוד לא חוקי?

תיקון דוד שמש עם מקצוענים
תיקון דוד שמש עם מקצוענים

יש כמה סכנות עיקריות שנובעות מהתקנה של דודים לא חוקיים. ראשית, אלו דודים שאינם בטיחותיים מבחינת השמירה על מאגר המים החמים. הם עלולים להתפוצץ בכל רגע נתון ולגרום נזקים בלתי הפיכים לרכוש ולציוד. פיצוץ של דוד עם מים רותחים בתוכו מסכן את חיי היושבים בבניין ואת הסביבה.

שנית, הדודים שאינם חוקיים גם מבזבזים אנרגיה ולפיכך מעלים בעשרות אחוזים את צריכת החשמל. המשמעות היא שאפילו חיסכון של כמה אלפי שקלים על התקנת דודי שמש לא חוקיים בהשוואה לדגמים חוקיים אינו משתלם בטווח הארוך. הדרך היחידה לחסוך בהוצאות היא להקפיד על כללי ההתנהגות הנכונים, על אחזקה תקופתית של הדוד אחת לשנה ועל הזמנת אנשי מקצוע אמינים.

מחיר, היעדר המלצות והשוואת הצעות

הנה כמה עצות שיעזרו לכם לזהות בשלב מוקדם נוכלים שמנסים להתקין לכם דודים לא חוקיים ולא בטיחותיים:

א. מחיר נמוך מדי – מחיר נמוך על אספקה והתקנה של דודי שמש אמור להדליק אצלכם נורה אדומה. אתם אמנם לא אמורים לשלם מחיר גבוה מהמקובל בענף, אבל אין שום סיבה הגיונית שאיש מקצוע אמין יגבה מכם עשרות אחוזים פחות מאנשי מקצוע אחרים. היעזרו באינטרנט כדי לדעת מה המחיר המקובל בענף ותקבלו אינדיקציה מצוינת על רמת האמינות של הטכנאי.

ב. המלצות – המלצה היא דרך מצוינת לזהות אנשי מקצוע אמינים. רוב הנוכלים מטבע הדברים לא יחזיקו בהמלצות ולא יידעו לספר לכם על לקוחות מרוצים. לעומת זאת, טכנאי אמין יפנה אתכם לאנשים שהוא התקין עבורם את הדוד.

ג. השוואת הצעות – אל תתפתו לבצע התקנת דוד עם הטכנאי הראשון שאתם מוצאים. השוו בין הצעות ונסו להכיר את התחום. בדקו מה כולל השירות והאם הוא ניתן עם תקופת אחריות של החברה שמייצרת את הדוד. היכנסו לעובי הקורה ואל תתביישו לשאול את השאלות הקשות.

לסיכום, נקיטת אמצעי זהירות תעזור לכם לזהות נוכלים שמנסים להתקין לכם דודי שמש לא חוקיים. בנוסף, אתם יכולים לנסות לאסוף המלצות של חברים, קרובים, בני משפחה ושכנים.

אולי גם תאהב...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *